Ekspresowa kolonia Polonii z Estonii

Ekspresowa kolonia Polonii z Estonii

Od 12 do 16 sierpnia 2018 r. gościliśmy w Dusznikach Zdroju młodzież z Estonii.

Dzieciaki przyjechały na taką ekspresową kolonię. Pobyt swój rozpoczęły od odwiedzenia dusznickiej fontanny, która oblała ich wodą tak, że musiały wracać, aby się przebrać i napić gorącej herbatki.

W poniedziałek było już znacznie lepiej. Odbyło się spotkanie z młodzieżą polską i wspólne zajęcia taneczne w dusznickim Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki, co się bardzo podobało naszym gościom. Obejrzeli też bibliotekę MOKiS-u. Następnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Papiernictwa, co również przypadło do gustu naszym gościom. Po obiedzie podjechaliśmy do Kudowy Zdroju. Tu największą atrakcją były źródełka w parku i te malutkie pagórki.

Wtorek już był bardziej pracowity. Zwiedziliśmy z przewodnikiem Kłodzko i Twierdzę Kłodzką, co również było dużą atrakcja. Wędrówka dała się młodym we znaki. Po obiedzie podjechaliśmy więc do Polanicy, aby się zrelaksować. Zdaniem naszych gości, są tu najlepsze lody.

W środę wraz z mieszkańcami i gośćmi Ziemi Kłodzkiej, młodzi Estończycy uczestniczyli w obchodach naszych świąt 15-sierpniowych w Wambierzycach, gdzie otrzymali od biskupa okolicznościowe, związane z obchodami 800-lecia bazyliki, pamiątki i zostali zaproszeni na wspólny obiad.

W czwartek po śniadaniu pożegnaliśmy naszych miłych gości. Obecny był starosta powiatu Kłodzkiego Maciej Awiżeń, który przywiózł bardzo ładne pożegnalne upominki upamiętniające pobyt na Ziemi Kłodzkiej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tak miłego pobytu dla tych czterodniowych kolonistów, a szczególności staroście Maciejowi Awizeniowi, dyrektorowi Centrum Kultury w Kłodzku Markowi Mazurkiewiczowi, dyrektorowi Muzeum Papiernictwa Maciejowi Szymczykowi, Ewie Stępek z Willi Scandia, która nas wspaniale żywiła.

Pobyt w jadalni tego obiektu oprócz świetnej kuchni umilała dyskretna muzyka.

Polecam to wspaniałe miejsce.

Please publish modules in offcanvas position.