Sprawozdanie za rok 2019

W kwietniu odbyły się warsztaty kulinarne p.t. „Poznaj kraj przodków od kuchni” dla łotewskiej Polonii. Nasi goście poznali tradycyjne potrawy wielkanocne zgodnie z ich życzeniem , skorzystali z pobytu w uzdrowisku odwiedzając po zajęciach basen i saunę. Podziwiali Gorskie krajobrazy, zwiedzili Polanicę Zdrój, Kudowę Zdrój oraz otrzymali pamiątki od Starostwa Kłodzkiego .

20.09.2019 odwiedził nas Zespól Excelus i wykonał programom namiętnego tanga po chwytające za serce melodie żydowskie po rytmy szwedzkiej ABBY oraz utwory mało u nas znanych kompozytorów łotewskich i romantyczne rosyjskie walce. Koncert był zakończeniem trasy koncertowej po Europie (koncertowali w Niemczech, Czechach, Austrii, Słowacji i na Litwie) .

Ustaliliśmy z partnerami , że zaczniemy nowy projekt o roboczym tytule „Poznaj kraj przodków od kuchni”. Nie ma on być oparty tylko na kulinariach ale na różnych wydarzenia pokazujących polskie tradycje i historię. Ma również pogłębiać znajomość języka polskiego co pozwala na utrwalanie polskiej tożsamości.

Prowadzimy również w szerokim zakresie dożywianie wolno żyjących kotów i pomoc w ich bytowaniu.

Please publish modules in offcanvas position.