Sprawozdanie za rok 2018

W 2018 reaktywowaliśmy zespół; „Ślężanie” działający przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury istniejący już od 35 lat bidacy wizytówką miasta Dzierżoniowa Występowali w kraju i zagranicą w Czechach, Turcji na Ukrainie i na wielu festiwalach w Polsce..

Po wielu rozmowach zapadła decyzja pomocy w tej reaktywacji .która stworzyła możliwości rozwoju dzieci i młodzieży w zakresie umiejętności tanecznych i wokalnych. Zespól chce zmienić panującą opinie , że,, ludowe to obciachowe ma na to szanse. Są nowi choreografowie którzy chcą zmienić na „ludowe to wyjątkowe” Zajęcia są bezpłatne.

Znalazł się sponsor „Henkel”. Zespół otrzymał nowe stroje i odniósł już pierwsze sukcesy.

Od 12 do 16 sierpnia gościliśmy w Dusznikach dzieci z Estonii. Przyjechały na taką ekspresową kolonie .Zwiedzali Ziemie Kłodzką z przewodnikiem/In Twierdzę Kłodzką , Kłodzko , Polanicę, Muzeum Papiernictwa W Dusznikach Zdrój i oczywiście dusznicką fontannę. Uczestniczyli w uroczystościach związanych z 800-lecia Bazyliki w Wambierzycach . Dostali piękne pamiątki od biskupa Deca i zostali zaproszeni na wspólny obiad.. Otrzymali również upominki od Starosty Kłodzkiego.

Cały rok pomagamy wolno żyjącym kotom poprzez systematyczne dokarmianie i zapobieganie prokreacji.

Powstał również zaplanowany na rok 2019 projekt promocji kuchni polskiej wśród Polonii.

Please publish modules in offcanvas position.