Sprawozdanie za rok 2006

W styczniu Fundacja Alfa była współorganizatorem tradycyjnych już Spotkań Ekumenicznych. W lutym w sali Papieskiego Wydziału Teologicznego odbył się koncert młodych artystów Akademii Muzycznej z Bukaresztu. W tym samym czasie w Galerii Miejskiej odbyła się wystawa p.t. "Bukareszt wczoraj i dziś". Obie imprezy odbyły się przy współpracy Ambasady Rumunii.

W kwietniu Fundacja zorganizowała z okazji pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II koncert Georga Zamfira który odbył się w Rynku.

W sierpniu Fundacja ze Stowarzyszeniem Prawosławnych była współorganizatorem wycieczki pielgrzymi do Monastyrów w Rumunii.

We wrześniu gościliśmy znany w Europie Teatr „Puck” z Cluj (Rumunia). Występowali we Wrocławiu, Długołęce, Wałbrzychu, Szczawnie-Zdrój, Kłodzku, Kudowie-Zdrój.

W październiku Fundacja była współorganizatorem III-go Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej „Pax et bonum per musicam”.

Od roku Fundacja pracuje nad stworzeniem Międzynarodowego Centrum Rehabilitacyjno-Integracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb kobiet. Założeniem tego Centrum jest integracja osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych w wymiarze krajowym i zagranicznym.