Sprawozdanie za rok 2011

W roku 2011 odbyła się V edycja projektu Fundacji Alfa p.t. „Wielokulturowy Śląsk – muzyka. Sztuka łączy”. W tym roku dzięki działaniom Fundacji Alfa rozpoczętym w Żywcu w 2010 roku dot. współpracy z Bułgarią przybyła do Żywca delegacja z Bułgarii, która wzięła odział w Tygodniu Kultury Beskidzkiej w składzie vice Burmistrz Popowa Przewodniczący Rady Miasta oraz przedstawiciele Urzędu Miasta w Popowie, co zaowocowało dalszą współpracą. W sierpniu Fundacja zorganizowała warsztaty poprzez taniec dla młodzieży. W warsztatach wzięła odział młodzież z Sycylii i z Świdnicy. Młodzież poznawała tańce polskie i włoskie: mazur, kujawiak i włoska tarantelę.W programie była nauka języka polskiego i włoskiego oraz zwiedzanie Dolnego Śląska. Młodzież ze Świdnicy otrzymała zaproszenie od młodzieży z Sycylii na ich festiwal. We wrześniu na zaproszenie Związku Polaków z Łotwy wyjechał do Dauwgapilis zespół młodzieżowy z Koniakowa. Dał dwa koncerty na Łotwie i wystąpił na Festiwalu Zespołów Polonijnych na Litwie w Visagine.. Fundacja nawiązała kontakty z Gruzją.

Nadal prowadzimy rozmowy z Turcją dot. współpracy w szerokim zakresie.

Współpracujemy z Centrum Wolontariatu w zakresie pomocy osobom potrzebującym.

Otworzyliśmy dom adopcyjny dla bezdomnych kotów.