Sprawozdanie za rok 2008

Rok 2008 jest rokiem dialogu międzykulturowego i w związku z tym zorganizowaliśmy w ramach II edycji naszego projektu ,,Wielokulturowy Śląsk – muzyka, sztuka łączy „ cykl spotkań z kulturą bułgarska. Współpartnerami tych wydarzeń byli Bułgarski Instytut Kultury, Fundacja Terra dla Pokoju i Tolerancji, Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Bułgarii, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej, Obornicki Ośrodek Kultury, Miejskie Centrum Kultury w Polanicy Zdrój, Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Mecenat Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska i Starosta Trzebnicki.Zaprosiliśmy zespół młodzieżowy z Popowa z Bułgarii na trzy koncerty w Obornikach Śląskich, na dożynkach w Wiśni Małej koło Wrocławia, gdzie wystąpiły również zespoły regionalne i w Polanicy Zdrój gdzie zaprezentował się miejscowy młodzieżowy zespół Vocal. Na wszystkich trzech koncertach wystąpił zespół Terra&Balkan Folk Acoustic w składzie przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Bułgarii Dimczo Angelow gitara, vi-ce przewodniczący Ewgeniw Genew akordeon i trzecia osoba grająca na perkusji. Razem z zespołem z Bułgarii przyjechała vice Burmistrz Popowa Emel Rasimov i Dyr. Wydz. Kultury Pietia Gbrovska. Zespół Sewerniacy z Popowa został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność były bisy.

Spotkania z Bułgarią odbywały się pod honorowym Patronatem Ambasadora Bułgarii Ivana Najdenova.

W trakcie tej wizyty były spotkania z władzami samorządowymi dotyczące współpracy.