Sprawozdanie za rok 2009

W maju podpisaliśmy umowy o współpracy w szerokim zakresie z Estonią i Ukrainą. Podjęliśmy uchwałę o organizacji w październiku 2010r. konferencji ,,Transfer wiedzy i doświadczeń w rozwoju demokracji w państwach Europy Środkowo – Wschodniej i pozyskaliśmy współpartnerów na Łotwie i w Kaliningradzie na Uniwersytecie, oraz w Estonii.

W czerwcu gościliśmy na Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Bułgarii, w którym wzięły udział zespoły z 9 krajów. Polskę reprezentowały dwa zespoły młodzieżowe z Polanicy Zdrój i z Obornik Śląskich. Oba zespoły dały po cztery koncerty. Była to oficjalna wymiana kulturalna młodzieży (w ubiegłym roku dwa razy gościliśmy młodzież z Bułgarii). Zespołom towarzyszyła rewizyta polskich władz samorządowych, jako odpowiedź na zeszłoroczną wizytę bułgarskich władz samorządowych, które gościliśmy z okazji drugiej edycji festiwalu Fundacji Alfa "Wielokulturowy Śląsk – muzyka, sztuka łączy". Fundacja przekazała Burmistrzowi Popowa list intencyjny z Uniwersytetu Wrocławskiego z Wydz. Prawa i Administracji dotyczący współpracy z Uniwersytetem w Bułgarii. Były to pierwsze oficjalne porozumienia między samorządami obu krajów. W październiku w ramach 3 edycji Festiwalu "Wielokulturowy Śląsk – muzyka, sztuka, łączy" gościliśmy zespół z Estonii. Dali nam oni łącznie cztery koncerty, wystąpili na Międzynarodowym Festiwalu "Tęcza Polska" w Polanicy Zdroju i w Dworku Chopina w Dusznikach Zdrój, przy pełnej widowni. Od naszych partnerów z Estonii otrzymaliśmy zaproszenie na "Dni Tallina" w czerwcu 2010 roku i zaproszenie dla 10 młodzieży gimnazjalnej w wieku od 12 do 15 lat na dwu tygodniowe kolonie integracyjne w lipcu 2010 roku do Tallina. W listopadzie podpisaliśmy aneks przedłużający naszą umowę zawartą w ubiegłym roku na czas nieokreślony dotyczącą współpracy z Łotwą, skąd otrzymaliśmy zaproszenie na "Dni Daugapillis" w roku 2010. Zaproszenia do Estonii i na Łotwę będą promocją kultury polskiej.

W grudniu zawarliśmy porozumienie w sprawie współpracy w zakresie pomocy niepełnosprawnym z Centrum Młodzieżowym i już mamy podopiecznych.

Współpracujemy ze schroniskiem dla zwierząt we Wrocławiu, zajmujemy się adopcją kotów oraz zapobieganiem ich prokreacji.